Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.

Pod tym hasłem odbywała się tego roku organizowana przez Fundację Nasza Ziemia, 27. Akcja Sprzątania świata – Polska. W jej wielkim finale wzięli udział także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie. Każdej klasie został przydzielony określony rewir, i w piątek 18 września o wyznaczonych porach wszyscy wyruszyli w teren, aby uprzątnąć naszą miejscowość. Młodsze klasy wysprzątały okolice boiska „Iskra”, drogę prowadzącą od szkoły w stronę sklepu „Dorian”, drogę na Czułówek aż do stadniny koni, a starsze dotarły aż pod kościół, do Zimnego Dołu i do Doliny Mnikowskiej.
Zebraliśmy ogromną ilość szklanych i plastikowych butelek, puszek, niedopałków po papierosach i innych śmieci. Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni. Spędziliśmy ten czas razem, ucząc się współpracy, a do tego na świeżym powietrzu i przy pięknej pogodzie. Było nam jedynie przykro, że mieszkańcy Czułowa tak zaniedbują naszą wieś. Cieszymy się jednak, że mogliśmy dać im dobry przykład. Czujemy, że dołożyliśmy swoją cegiełkę na rzecz ratowania przyszłości naszej planety.
(A.Kalandyk)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.