Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

POZNAJEMY ZAWODY – GÓRNIK

4 grudnia z okazji Barbórki odbyło się spotkanie  z panią Sylwia, która  jest z zawodu  górnikiem. Opowiedziała nam o ciężkiej i  odpowiedzialnej pracy górnika. Przybyła do nas w odświętnym stroju górniczym stroju. Zwróciła nam  uwagę na elementy, jakie znajdują się na czapce  górniczej ,z czego wykonane są pióra ,co oznaczają kolory pióropuszy.  Zaprezentowała nam  ilustracje przedstawiające stroje galowe. Oglądnęliśmy film z cyklu ,, Bolek i Lolek – Barbórka ”. Dzieci mogły zrobić sobie  zdjęcie w czapce górniczej. Zostaliśmy poczęstowani wspaniałymi cukierkami.

Trudno było się nam rozstać z naszym gościem.

(M. Michno)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.