Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

PREZENTACJA ,, O KRÓLU, RYCERZACH I SMOKU’’

W ramach projektu,, Poznajemy Zawody’’ prezentację przygotowała dla naszych przedszkolaków  pani Klaudia Sułkowska. Pani Klaudia jest absolwentką Historii  Sztuki oraz  Ochrony Dóbr Kultury. Prezentacja nosi tytuł ,,O królu, rycerzach  i smoku’’. Opowiada o dawnej stolicy Polski Krakowie. Przedstawia insygnia władzy królewskiej . Mówi o rycerzach, którzy bronili zamku z wież, baszt i murów obronnych. Przedstawia kodeks rycerski. Przedszkolaki mogły również wysłuchać legendy o smoku wawelskim.

 

Dzieci zainspirowane prezentacją wykonały  kukiełki króla i królowej. Król i królowa Patryczka mają dostojne szaty w kolorach niebieskich i czerwonych. Królowa Jasia ma piękną suknię z kropel wody. Król Eryczka jest sędziwy w pięknej koronie  z siwymi  wąsami. Jest też  królowa z ,,Samotnej  skarpetki’’ Anastazyjki. Para królewska Andrzejka wypoczywa w ogrodzie. Królowa Piotrusia jest w pięknej sukni w kwiaty.

(Marzena Michno)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.