Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Uczeń klasy VIII Filip Mars Finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego!

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Filipa. Konkurs był bardzo trudny, trzeba było wykazać się pełną wiedzą i umiejętnościami zawartymi w obu podstawach programowych kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej starej i nowej. Bardzo wnikliwie znać osiem pozycji literatury konkursowej związanej z tematem „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej”. Ponadto posiadać umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.  (AK-S)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.