Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I – 11 X 2019

11 października był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Odbyło się wówczas ich ślubowanie i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Joanna Komorowska, która powitała małych bohaterów tego dnia oraz ich rodziców.  Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Kolejnym doniosłym momentem uroczystości było symboliczne pasowanie na ucznia „piórem” dokonane przez panią dyrektor. Następnie pierwszoklasiści musieli zaprezentować to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do przedstawienia swoich umiejętności. Ich zadaniem było m.in. zaśpiewanie piosenek, odegranie swoich ról oraz recytacja wierszy. Uczniowie udowodnili, że są prawdziwymi Polakami, dobrymi kolegami, pamiętają że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Po zakończeniu części artystycznej starsi uczniowie z kl. VI, którzy tradycyjnie są opiekunami klasy I- zgodnie potwierdzili, iż wszyscy pierwszoklasiści zasłużyli na przyjęcie do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali upominki oraz dyplomy. Pełną emocji i wzruszeń uroczystość zakończyły wspólne zdjęcia oraz słodki poczęstunek w klasie przygotowany przez rodziców.

Wszystkim pasowanym uczennicom i uczniom życzymy tego, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał  im wspaniałych przygód z nauką oraz był źródłem radosnych chwil w towarzystwie przyjaciół. (K.Woźniczka-Baran)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.