Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

WARSZTATY LABORATORYJNE W IFR PAN ORAZ NA UR

W piątek 18 czerwca klasa 4a i 4b uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez pana dr. hab. Piotra Waligórskiego profesora PAN w Instytucie Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk oraz przez panią dr hab. inż. Barbarę Jurczyk profesor UR w Katedrze Fizjologii, Hodowli Roślin i Nasiennictwa Wydziału Rolniczo – Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego.
Uczniowie ekstrahowali i rozdzielali barwniki roślinne metodą chromatografii cienkowarstwowej w prawdziwym laboratorium IFR PAN oraz poczuli się jak studenci izolując DNA z truskawek na sali ćwiczeń UR.
Nie mniej frajdy sprawiły nam doświadczenia, w których poznaliśmy właściwości ciekłego azotu i suchego lodu 🙂
(AK)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867