Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Warsztaty w Operze Krakowskiej

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach w Operze Krakowskiej – Alicja w Krainie Opery. Prowadzący spotkanie – Szalony Operowy Kapelusznik oraz Muzyczny Królik – wprowadzili uczniów w tematykę związaną z operą. Uczestnicy dowiedzieli się, co można zobaczyć na scenie w operze i jak należy się w takim miejscu zachować. W Sali Kameralnej zapoznali się ze scenografią i kostiumami. Mogli przymierzyć również fantastyczne
nakrycia głowy i wziąć udział w teatrze cieni. Zwiedzili kulisy Opery oraz magazyn kostiumów i dekoracji. Warsztaty zakończyły się prezentacją instrumentów perkusyjnych oraz wizytą na scenie. Mamy nadzieję, że dzięki takim warsztatom wyrosną z naszych uczniów Młodzi Melomani.
(Barbara Hebda)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.