27 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce w ramach projektu „Poznaj Polskę”.
Uczniowie z podziałem na grupy podążając za panią przewodnik pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość ok 100 m pod ziemią. W podziemiach mogli zobaczyć wykute w soli komnaty z widocznymi śladami rzeczywistej eksploatacji zachowane wraz z maszynami i sprzętem górniczym. Zwiedzili niezwykłe komory i kaplice z solnymi rzeźbami oraz płaskorzeźbami, w tym najpiękniejszą na świecie Kaplicę św. Kingi. Następnie pani przewodnik opowiedziała o ciekawych eksponatach muzealnych jak ogromne górnicze machiny. Ogromne wrażenie zrobiła wystawa kryształów soli oraz baśniowe solne formy. Następnie odwiedziliśmy Zamek Żup Krakowskich, gdzie znajduje się stała ekspozycja archeologiczna oraz kolekcja solniczek.
 

Na zakończenie tak aktywnej, ale zarazem wspaniałej wycieczki uczniowie odpoczęli zajadając pyszne lody. Wszyscy wrócili zadowoleni oraz pełni dobrych wspomnień, wrażeń i nowych informacji na temat jednego z najsłynniejszych miejsc w Polsce oraz na świecie.