Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Wycieczka do Zakopanego

Wcześnie rano 21 września rozpoczęła się nasza całodniowa wycieczka do Zakopanego. Uczniowie klas 4, 5 i 6 nieco niedospani, ale w dobrych nastrojach wyruszyli do stolicy Tatr. Pierwszym punktem wyprawy był spacer po urokliwej reglowej Dolinie Strążyskiej. Pogoda była wymarzona, góry skąpane w słońcu, dobrze widoczna z tego miejsca potężna 600-metrowa północna ściana Giewontu oraz wodospad Siklawica zrobiły na wszystkich duże wrażenie.
Po obiedzie udaliśmy się do centrum miasta, gdzie czekały na nas dwa muzea: Willa „Atma” oraz Muzeum Tatrzańskie. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja o historii i kulturze górali. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wieczorem wróciliśmy do Czułowa.
Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu “Poznaj Polskę”. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.