Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

WYJĄTKOWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

10 czerwca uczniowie klasy ósmej przenieśli się w czasy dwudziestolecia międzywojennego. W strojach z epoki, słuchali o przemianach kulturowych  i społecznych, popijając małą czarną. Przy dźwiękach jazzu i przedwojennych szlagierów poznawali poezję Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana czy Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej. Takie lekcje się kocha i na takie się czeka!

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.