Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

29 września uczniowie klas IV-VI oraz VII- VIII wzięli udział w dyktandzie popularyzującym wiedzę na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzę z zakresu kultury i historii narodowej. Jak zwykle, dyktando okazało się bardzo trudne. Jak napisać: „enkawudzista”, „Holocaust”, „nieniemiecka ludność Wschodu”? Nad takimi pułapkami głowili się uczestnicy potyczek ortograficznych, którym serdecznie dziękujemy za udział. W kolejnym etapie może wziąć udział: co najwyżej po 70 uczestników z każdej kategorii, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych, jednak nie mniej niż 75%.

Małgorzata Skrabalak

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.