Wyniki etapu szkolnego
XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego
Za nami etap szkolny XI Ogólnopolsiego Dyktanda Niepodległościowego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: IV-VI i VII- VIII. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny, wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej oraz doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918-1989).
W tym roku poziom konkursu był bardzo wyrównany. W etapie wojewódzkim może wziąć udział: co najwyżej po 70 uczestników z każdej kategorii, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych, jednak nie mniej niż 75% punktów możliwych do uzyskania. Czworo uczniów naszej szkoły uzyskało wynik 75% i wyższy.
W kategorii klas IV-VI:
Mateusz Bąk- klasa V
W kategorii klas VII-VIII:
Nikodem Kromka- klasa VIII
Helena Depta- klasa VII a
Wiktor Pawlikowski- klasa VIII
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!