Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

XXIII GMINNY KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY„ Taki mamy klimat”

23 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole XXIII Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny pod hasłem „Taki mamy klimat”. Wzięło w nim udział 18 reprezentantów dziewięciu Szkół Podstawowych z Gminy Liszki.

W pierwszej części dwuetapowego konkursu, uczniowie rozwiązywali w programie „Kahoot!” test wiedzy, składający się z sześćdziesięciu pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące klimatu  na Ziemi. W drugiej części uczestnicy zmierzyli się z zadaniami praktycznymi, które wykonywali w parach.

Ze zmaganiami najlepiej poradziła sobie Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Rącznej, drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie, natomiast trzecie uczniowie Szkoły Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Liszki.

Dodatkową konkurencję w konkursie stanowiło nakręcenie filmu dotyczącego tematu konkursowego. Nadesłano prace z pięciu szkół. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzcę, czyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy za rok.  

Mateusz Dudek

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.