Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

XXIV GMINNY KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY

„ Wszystko zaczyna się od krajobrazu”
20 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole XXIV Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny pod hasłem „Taki mamy klimat”. Wzięło w nim udział 20 reprezentantów
z dziesięciu Szkół Podstawowych z Gminy Liszki.
W pierwszej części dwuetapowego konkursu, uczniowie rozwiązywali w programie „Kahoot!” test wiedzy, składający się z sześćdziesięciu pytań, obejmujących zagadnienia dotyczącej krajobrazów Ziemi. W drugiej części uczestnicy zmierzyli się z zadaniami praktycznymi, które wykonywali w parach.
Ze zmaganiami najlepiej poradziła sobie Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Mieczysława Medweckiego w Morawicy , drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach natomiast trzecie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Rącznej. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Liszki.
Dodatkową konkurencję w konkursie stanowiło nakręcenie filmu dotyczącego tematu konkursowego. Nadesłano prace z czterech szkół. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzcę, którym są uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach.
Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy za rok.

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.