Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Na początku naszej zabawy zapoznaliśmy się  z tradycjami związanymi z  Andrzejkam. Zabawy taneczne były przeplatane wróżbami. ,,Koło  szczęścia pozwoliło ‘’  nam na  poznanie  swojego przyszłego zawodu.  Gwiazdeczka, którą rzuciliśmy do wody spełniła nasze życzenia. Wróżba cztery kolory a zwłaszcza  kolor czerwony  sprawiła, że wszyscy z niecierpliwością będziemy czekali na prezenty od Św. Mikołaja. Na zakończenie zabawy każdy przedszkolak  otrzymał  balonik w swoim ulubionym kolorze. (M. Michno)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.