Projekty
● „Bajki pomagajki” - Monika Dymek oddział: Antonki (3-latki)
● „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” – Monika Dymek, Patrycja Tworzyk oddziały: Antonki (3-latki), Skrzaty (4-latki)
● „Mały Przedszkolak Turystą” (kontynuacja projektu) – Patrycja Tworzyk, Jolanta Knapik, Dominika Mądra oddziały: Skrzaty (4-latki), Misie (5-latki), Tygryski (6-latki)
● „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” - Monika Dymek, Patrycja Tworzyk, Jolanta Knapik, Dominika Mądra, oddziały: Antonki (3-latki), Skrzaty (4-latki), Misie (5-latki), Tygryski (6-latki)
● „Uczymy dzieci programować” - Dominika Mądra oddział: Tygryski (6-latki)
● „Piękna nasza Polska cała” - Dominika Mądra oddział: Tygryski (6-latki)
"Scrabble w szkole"
X Turniej Mikołajkowy w Warszawie
------------------------------------------------------------------------------
"Od uprawy do potrawy"
------------------------------------------------------------------------------
"Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"
Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” jest projektem, którego pierwsza edycja w roku 2017/2018 jest skierowana do klas 1-3 szkół podstawowych. W naszej szkole będziemy go realizować poprzez zajęcia świetlicowe. Celem Organizatorów jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami
Organizatorzy programu przygotowali stronę: dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl, na której znajdują się inspiracje dla dzieci i rodziców, a także będą zamieszczane nasze działania.
W ramach programu odbywać się będą zajęcia kulinarne. O ich terminach i ewentualnych produktach, które będzie należało przynieść, będę informować na bieżąco. J(A. Hofman)
Listopadowe zajęcia
Nasza szkoła bierze udział w projekcie międzynarodowym „Jedzmy odpowiedzialnie – Eat Responsibly”.
W Polsce wybrano 50 szkół, które będą się starały o certyfikat Zielonej Flagi lub Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej . Projekt zachęca do podejmowania działań mających na celu zwiększenie świadomości dotyczącej odpowiedzialnej konsumpcji żywności, środowiska naturalnego oraz warunków życia ludzi na całym świecie. Projekt obejmuje obszary tematyczne :
-Żywność lokalna i sezonowa,
-Bioróżnorodność w rolnictwie
-Sposoby produkcji – bio produkty, rolnictwo organiczne i sprawiedliwy handel,
-Konsumpcja mięsa,
-Żywność przetworzona i olej palmowy,
-Marnotrawstwo żywności.
Szkolny Ekokomitet (uczniowie koła przyrodniczo-ekologicznego) rozpoczęli swoje działania od przeprowadzenia audytu żywnościowego, aby wyznaczyć zagadnienia, którymi będziemy się zajmować
w naszej szkole. W tym roku wybraliśmy problem bioróznorodności , oleju palmowego i żywności przetworzonej. Na realizację zamierzeń otrzymamy dofinansowanie w kwocie 400 Euro. Podsumowanie projektu nastąpi w czerwcu, kiedy to planujemy zorganizować "Kolorowy Festyn" .
Opiekun przedsięwzięcia p. Aldona Dymek poszukuje dziarskich, pomysłowych uczniów oraz rodziców, którzy wesprą Ekokomitet.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mistrzowie kodowania
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Scrabble w szkole
W tym roku szkolnym, w ramach zajęć świetlicowych działa Kółko Scrabble® „Mądre główki” . W październiku wysłaliśmy zadanie startowe „Moja ulubiona gra planszowa – dlaczego Scrabble®”. Rozwiązaliśmy również zadanie na październik „Każde słowo na planszy zaczyna się na inną literę”.
ZADANIE STARTOWE
„Moja ulubiona gra planszowa - dlaczego Scrabble®?”
Scrabble® są naszą ulubioną grą planszową. Jest to gra wystrzałowa. Uczy nas kreatywności i nowych umiejętności. Przy tej grze uczymy się również cierpliwości i nowych słów. Uczą nas jak przegrywać i nie obrazić się na koleżankę lub kolegę. Scrabble® pomagają wymyślić coś ciekawego. Scrabble® to gra dla dużego i małego.
więcej w zakładce Świetlica
- Książki Naszych Marzeń
- Odblaskowa szkoła
- Owoce w szkole
- Pij mleko
- Projekty edukacyjne na lekcjach przyrody
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekty zrealizowane przez Szkołę Podstawową w Czułowie w latach 2006-11:
- wrzesień – listopad 2006 r. - „Od legendy do historii, czyli wędrujemy szlakami krakowskich kopców” – projekt realizowany przy współpracy z Komitetem Opieki Nad Kopcem J. Piłsudskiego w Krakowie, Komitetem Kopca T. Kościuszki oraz z Domem Kultury Podgórze.
- Wrzesień – grudzień 2007 r. – „Wyrównywanie szans dzieci i młodzieży wiejskiej” – współrealizatorami projektu były szkoły podstawowe z Cholerzyna, Kaszowa, Kryspinowa i Gimnazjum w Mnikowie.
- Wrzesień - październik 2007 r. – „Podróże historyczno-kulturowe w czasie i przestrzeni”. W ramach projektu odbyła się 26 IX 2007 r. wycieczka do Będzina, a później wystawy poplenerowe malarstwa i fotografii. Uczestnikami byli uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Czułowie oraz Szkoły Podstawowej w Liszkach. Autorzy projektu: Anna Kuźniar-Sobek i Ewa Kulka.
- Październik 2009r. – październik 2010 r. – „Laboratorium wiejskiej wrażliwości”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - projekt realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Czułów przy współudziale Szkoły Podstawowej w Czułowie.
- Wrzesień – listopad 2010 r. – „Nowa sala przedszkolna" – projekt współfinansowany przez Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach. Zgodnie z założeniami projektu wymalowano salę, zakupiono funkcjonalne i estetyczne meble oraz pomoce dydaktyczne dla najmłodszych. Autor projektu: Elżbieta Fryc
- Wrzesień 2010 r. – luty 2011 r. – „Poprzez aktywność inwestuję w swoją przyszłość”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – projekt realizowany ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Wsi Czułów. Dzieci uczyły się sposobów opanowania tremy, brały udział w warsztatach teatralnych, plastycznych, muzycznych i tanecznych. Uczyły się jak przygotować wystawę prac plastycznych i wernisaż. Uczyły się także komputerowej obróbki zdjęć, tworząc album z archiwalnych zdjęć szkoły oraz uczestniczyły w warsztatach z edukacji regionalnej - porządkując i opisując eksponaty w szkolnej Izbie Regionalnej. Warsztaty dla dorosłych – „Równość płci”, „Podstawa obsługi komputera”, „Wirtualne okno na świat”.
- Maj – listopad 2011 r. – „Doposażenie placu zabaw” - projekt współfinansowany przez Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach. Zakupiono nowe urządzenia na plac zabaw oraz stworzono „Zieloną Klasę”. Autor projektu: Elżbieta Fryc