18 listopada  uczniowie z klasy I uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej w Cholerzynie w ramach projektu Bezpieczne szelki realizowanego przez firmę Shell Polska. Na potrzeby warsztatów sala gimnastyczna w/w szkoły zamieniła się w  małe miasteczko komunikacyjne, w którym dzieci poruszały się zachowując poznawane zasady bezpieczeństwa. Dzieci uczestniczyły w pogadance z przedstawicielami Policji na temat podstawowych przepisów ruchu drogowego. Podczas zabaw ruchowych pierwszaki wcieliły się w role pieszych oraz kierowców którzy poruszali się zgodnie z zasadami obowiązującymi na drodze. W zaaranżowanych scenkach przedstawiających wypadek na jezdni, uczyły się właściwej reakcji w przypadku niebezpiecznego dla życia zdarzenia. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe upominki, które mają służyć poprawie widoczności pieszych w drodze do i ze szkoły. Dziękujemy firmie Shell Polska za wspaniałe warsztaty i nagrody oraz gospodarzom Szkoły Podstawowej w Cholerzynie. (K. Wozniczka-Baran)

Dodaj komentarz