Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Święto co roku upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Dziś mija dokładnie 248 lat od tamtych wydarzeń. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel a uczniowie klasy 3 przygotowali humorystyczną część artystyczną. Podziękowali nauczycielom skeczem i piosenkami za pracę, empatię i trud włożony w ich wychowanie. Do życzeń skierowanych do nauczycieli dołączyli również reprezentanci Rady Rodziców. Na zakończenie apelu głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Joanna Komorowska, która podziękowała Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły a także wręczyła nagrody i dyplomy. (K.Woźniczka-Baran)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.