Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Nie umiera ten, kto żyje w pamięci innych.

W słoneczne jesienne przedpołudnie uczniowie klasy trzeciej wraz ze swoimi nauczycielkami udali się na cmentarz w Rybnej. Złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Antoniego Sewiołka, patrona naszej szkoły oraz na mogiłach pochowanych na cmentarzu żołnierzy. Spacerkiem przeszli przez cmentarz wypatrując najstarszych grobów, potem pod kościół, plebanię i starą mleczarnię, która zapisała się w historii naszych okolic. Trzecioklasiści z ogromnym zainteresowaniem wysłuchują opowieści o wojennych czasach i ludziach, którym przyszło wtedy żyć.

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.