Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Konkursy

2019

Filip Mars zakwalifikował się do etapu wojewódziego!

Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie.

Konkurs objęty jest Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Konkurs przybliża dzieje Wawelu i Królewskiego Miasta Krakowa.
Temat tegorocznej edycji: Kraków świadkiem historycznych wydarzeń i uroczystości.


 Terminarz:
–   5 maja – etap szkolny
–   28 maja finał na Wawelu


Integralną częścią konkursu mającą na celu przygotowanie do niego uczniów są:


–   lekcja muzealna – w Zamku Królewskim na Wawelu
–   24 kwietnia  – gra terenowa – realizowana przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Juliusza Słowackiego

  
Uczestnicy konkursu we własnym zakresie powinni zapoznać się z niżej podaną literaturą:

1)  Jan M. Małecki „Historia Krakowa dla każdego”
2)  Ewa Stadtmüller, Anna Chachulska „Kraków i okolice”, 
3)  Jan Adamczewski „Opowieści starego Krakowa”
4)  Jan Adamczewski „Legendy Starego Krakowa”

Do konkursu zgłosiły się z klasy V: Emilia Brzyszczyk, Marcelina Dymek, Magdalena Kijania, Wiktoria Pióro, Łucja Skrabalak, z klasy VI: Patrycja Miętka, Natalia Zajgier.

Anton Zajączkowski zdobył I nagrodę w kategorii klas  1-3,
Wiktoria Pióro I nagrodę w kategorii klasa 4-6.
Gratulujemy! Prace powstały na zajęciach koła plastycznego – Pracowni Otwartej. (AK-S)

zdjęcie ze strony: Zespół Pieśni i Tańca “Ziemia Lisiecka”

Emilia FrycMarek TworzykMichał Dymek i Marcelina Dymek
z Zespołu Pieśni i Tańca “Ziemia Lisiecka” 
odnoszą  sukcesy w ogólnopolskich turniejach tanecznych! Gratulujemy!

więcej na stronie Zespół Pieśni i Tańca “Ziemia Lisiecka”

Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VII Mikołaj Baster

Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie!

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczeń klasy VII Mikołaj Baster 
i uczniowie klasy VIII Filip Mars i Grzegorz Suski
Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie.

Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VIII Filip Mars ! 
Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie.

Emilia Brzyszczyk, uczestniczka zajęć koła plastycznego – Pracowni Otwartej otrzymała wyróżnienie!

Gratulujemy!

Konkurs zorganizowany był z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

Zapraszamy na uroczysty wernisaż prac konkursowych połączony z rozdaniem nagród laureatom w sobotę,
9 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Ruczaj.(AK-S)

I miejsce Wiktoria Pióro klasa 5

 

 II miejsce: 

Julia Bańdo klasa 6

Izabela Nęcek klasa 7

Łucja Skrabalak klasa 5

 

III miejsce: 

Emilia Brzyszczyk klasa 5

Zuzanna Korczek klasa 6

Kaja Korzeniak  klasa 7

Tymoteusz Połeć  klasa 4

 

Wyróżnienie: Michał Dymek kl.7, Magdalena Kijania kl.5, Maksymilan Kubina kl.7, Wiktor Maziarz kl.5, Magdalena Rzewuska kl.6, Weronika Rzewuska kl.3 Natalia Zajgier kl.6, Olivia Zajger kl.7, Magdalena Zawłocka kl.5 

Pierwszego października uczniowie klas starszych naszej szkoły pisali po raz kolejny ogólnopolskie dyktando, którego nadrzędnym celem było rozwijanie dociekliwości poznawczej uczniów i ich językowych umiejętności nie zaś codzienna rywalizacja.

Do Komisji Wojewódzkiej zostały wysłane prace uczniów, którzy uzyskali co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania:

– w kategorii klas VII – VIII – Emilia Iwańska – 84%,

– w kategorii klas IV – VI – Łucja Skrabalak – 80,5%. 

Gratulujemy!

 

klasy I-III
I nagroda:  Kornelia Korzeniak klasa 2,
Faustyna Nowak, klasa 1

II nagroda: 
Weronika Rzewuska, klasa 2,
Marta Łączyńska klasa 3

III nagroda: Anton Zajączkowski, klasa 2,
Filip Lach klasa 2,
Alicja Tworzyk, klasa 2

Wyróżnienie:
Helena Jurczyk, klasa 2, Wojciech Wójcik, klasa 2,
Hubert Lachowski, klasa 2, Aleksandra Tworzyk, klasa 1

klasy IV-VIII
I nagroda: Wiktoria Pióro, klasa 4

Marcelina Dymek i Magdalena Kijania 
zdobyły wyróżnienia w kategorii klas czwartych.

Gratulujemy!!

Krzysztof Karch uzyskał tytuł laureata I miejsca

Maja Dymek i Filip Lach zdobyli wyróżnienia

Morawica 13 VI 2019
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Dla klas IV –VI tematem konkursowym była legenda, natomiast dla klas VII – VIII Świtezianka A. Mickiewicza. 

SONY DSC

Ewa Skrabalak z klasy VIII zdobyła II nagrodę

za pracę plastyczną „Hrabia u stóp zamku, Horeszków siedziby”

pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Krakowskiego, Burmistrza Gminy Krzeszowice, Wójta Gminy Zabierzów.

Gratulujemy!! 

Krzysztof Karch zdobył I miejsce

Natasza Lach wyróżnienie I stopnia

Gratulujemy!!! 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w salach Zamku Królewskiego na Wawelu 6 czerwca o godzinie 10.00. AK-S

I etap – szkolny odbył się 8 maja. Walka o przejście do finału była bardzo wyrównana. W etapie szkolnym na 50 punktów możliwych do uzyskania 47 zdobyli Mikołaj Baster, Natasza Lach, Krzysztof Karch, tylko trzy punkty mniej Natalia Zajgier. Mikołaj Baster i  Natasza Lach pisali dogrywkę. Ostatecznie do finału przeszli Krzysztof Karch i Natasza Lach. 21 maja 2019 r.  finaliści pisali test konkursowy w salach Zamku Królewskiego na Wawelu. AK-S

Konkurs, polega na wykonaniu ilustracji, która powinna być spójna z treścią wybranej książki. Ma zachęcać do czytania książek i korzystania z biblioteki, a także być reklamą książek.

I nagrodę – bilet do kina dla dwóch osób, na dowolnie wybrany film, otrzymuje Wiktoria Pióro z klasy 4. Przepiękna ilustracja Wiktorii wprowadza nas w klimat książki Annie M.G. Schmidt – „Minu”.

II nagroda, za nastrojową ilustrację książki „Gwiazd naszych wina” Johna Green’a trafia do Emilii Iwańskiej z klasy 7,

trzecią, nagrodzona została ilustracja książki „Elf i dom strachów” Marcina Pałasza, narysowana przez Kacpra Zajgra z klasy 4. Nagrodzonym czytelnikom gratulujemy!! (AK-S)

Reprezentacja szkoły zdobyła na zawodach lekkoatletycznych dwa medale. Medal złoty w swojej kategorii wiekowej wywalczył Marek TworzykMedal srebrny w kategorii klas IV zdobyła Emilia Brzyszczyk.

Skład drużyny: Emilia Brzyszczyk (II miejsce), Oliwia Romanowska (V miejsce), Marcelina Dymek, Emilia Fryc (IV miejsce), Marek TWorzyk (I miejsce), Oskar Marchewka (IV miejsce), Wiktor Maziarz, Filip Wójcik, Wojciech Zatorski.

Upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży umiejętności pięknego pisania to główny cel organizatorów Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego w Rajbrocie. 

26 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła się 18. edycja tego konkursu.  Zadanie uczestników polegało na pięknym zapisie otrzymanego tekstu pt. “Polska” autorstwa Ryszarda Przymusa. Podczas oceny prac zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, rozplanowanie tekstu, płynność połączeń literowych i nachylenie pisma.

Nasze dwie uczennice zostały finalistkami tego konkursu:

Ewa Skrabalak z kl. VIII w kategorii klas starszych. Kaja Nowak z kl. IV w kategorii klas młodszych. 

Gratulujemy!

 

W konkursie literackim Nagrodę III stopnia zdobyła Zuzanna Wróblewska z  klasy 7 za pracę „Po prostu chce się żyć”. 
W konkursie plastycznym  Wyróżnienie otrzymały Wiktoria Pióro z klasy 4 za pracę „Z przyjaciółką na wyprawie” i Maja Lach z klasy 8 za pracę „Kocham”. Gratulujemy!!!

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867