Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

PASOWANIE NA UCZNIA

13 października swoje święto mieli pierwszoklasiści z naszej szkoły.
Tego dnia zostali pasowani na uczniów. W odświętnych strojach, zaprezentowali zebranym przygotowane wiersze i piosenki, wykazali się znajomością szkolnych zwyczajów, obowiązków ucznia, znajomością przepisów ruchu drogowego i wiedzą o naszym kraju. W obecności nielicznych (niestety) gości ślubowali rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, poszerzać swoją wiedzę i starać się być coraz lepszymi. Pani dyrektor każdego pasowała na ucznia, wręczyła dyplomy i szkolne legitymacje. Rodzice przygotowali dla pierwszoklasistów słodką niespodziankę.
To był dzień pełen emocji i wrażeń!
(E. Fryc)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.