Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

WARSZTATY „W dawnej szkole” W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM W KRAKOWIE

10 maja 2022r. uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego, by podczas warsztatów “W dawnej szkole” poznać zwyczaje, jakie panowały w szkołach na początku XX wieku. Mieli okazję usiąść w starych, drewnianych ławkach z kałamarzami, pisać na kredowych tabliczkach zamiast w zeszytach. Poznali obowiązki dyżurnych (np. noszenie wiadra z wodą do mycia rąk, zamiatanie sali lekcyjnej), a nawet zapoznali się bezpośrednio z karą za nieodpowiednie zachowanie – klęczenia na grochu lub noszenia oślich uszu czy czerwonego języka. W ramach rozrywki zagrali w grę guzikami. Ponadto uczniowie samodzielnie wykonali zakładkę do książki i pisali stalówkami umaczanymi w atramencie z kałamarza.

 Ewa Kulka

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.