Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych 30 września połączone siły uczniów klas piątej i szóstej wyruszyły do Ojcowskiego Parku Narodowego. Drobna mżawka nie przeszkodziła nam w podziwianiu: Zamku w Pieskowej Skale, Maczugi Herkulesa, Kaplicy „Na Wodzie”. Kolejną atrakcją, tym razem pod dachem, była Ekspozycja Przyrodnicza profesora Władysława Szafera. Zaprezentowane zostały tam eksponaty związane z terenem Doliny Prądnika. Największy podziw wzbudziły „multimedialne fotoplastikony” pozwalające na zapoznanie się z trójwymiarowymi fotografiami roślin    i zwierząt. Na koniec pozostała długo wyczekiwana Jaskinia Nietoperzowa, w której przeżyliśmy dreszczyk emocji, kiedy niespodziewanie przewodnik zgasił światło.

Małgorzata Skrabalak

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.