Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Wycieczka na Wawel- klasa 3

Dnia 19 października klasa 3 w ramach kolejnego etapu przygotowań do konkursu wiedzy o Krakowie Krakusek wybrała się na Wawel i uczestniczyła w lekcji muzealnej z przewodnikiem. Tematem zajęć był: Wawel Zaginiony czyli rezerwat archeologiczno-architektoniczny mieszczący się na miejscu dawnych kuchni królewskich. Uczniowie poznali architekturę oraz historię średniowiecznego Wzgórza Wawelskiego. Oprócz szczątek dawnych budowli uczniowie podziwiali liczne zabytki odnalezione podczas prac wykopaliskowych. Ciekawym punktem warsztatów była również wizyta w zbrojowni. Dzieci oglądały ciekawe eksponaty historyczne- chorągwie wojenne, pierścienie, puchary, miecze, zbroje. To była niezwykła lekcja historii ojczystej i wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci. (K. Woźniczka-Baran).

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.