XX Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny pt.: „CO W TRAWIE PISZCZY?”

Ze względu na stan epidemii i brak możliwości przeprowadzenia XX Gminnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pt.: „CO W TRAWIE PISZCZY?” w planowanej formie, w dniu 29.05.2020 w szkole Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie odbyło się rozstrzygnięcie części filmowej konkursu.

Tegoroczna tematyka obejmowała zagadnienia z dziedziny ekologii i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ekosystemów rzek, jezior, lasów, pól i łąk oraz sposobów ich użytkowania.

Komisja powołana do oceny zgłoszonych do konkursu filmów brała pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność z tematyką konkursu i wytycznymi regulaminu;
  • poprawność merytoryczną;
  • pomysłowość i oryginalność;
  • ogólny wyraz artystyczny (atrakcyjność filmu).

Oto zwycięzcy:

I miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

II miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. Mieczysława Medweckiego w Morawicy

III miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom przygotowującym uczniów do udziału w konkursie.

Każdy uczestnik otrzymuje dyplom oraz nagrodę rzeczową.

(A.Kalandyk)

Zapraszamy Państwa do obejrzenia nagrodzonych filmów:

SP Czułów:

SP Morawica: