Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

XXI GMINNY KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY „Być EKO… Czym właściwie zajmuje się ekologia?”

W czwartek 29. kwietnia odbył się w naszej szkole XXI Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny pod hasłem „Być EKO… Czym właściwie zajmuje się ekologia?”.

Głównym celem wyboru tematyki konkursu było zwrócenie uwagi na poprawne używanie terminu ekologia, który oznacza naukę zajmującą się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem. W języku potocznym jest zaś często stosowany w kontekście zagadnień z zakresu ochrony środowiska, którymi zajmuje się sozologia.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 16 reprezentantów ośmiu Szkół Podstawowych z Gminy Liszki. Ze względu na sytuację epidemiczną konkurs odbywał się w pełnym reżimie sanitarnym, dlatego zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Podczas gdy pierwsza z nich rozwiązywała składający się z sześćdziesięciu pytań test wiedzy w programie „Kahoot!”, druga przystąpiła do zadań praktycznych, które uczniowie wykonywali w parach. Trzecia grupa w tym czasie oglądała filmy, których nagranie stanowiło dodatkową konkurencję naszego konkursu. Potem następowały zmiany. W teście wiedzy najwięcej punktów zdobyła para ze Szkoły Podstawowej w Morawicy. Natomiast w części praktycznej, która sprawiła uczestnikom najwięcej trudności najlepsze okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej w Mnikowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Cholerzynie, którym brakło tylko jednego punktu do maksymalnej liczby.

W rezultacie pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Gminnego Konkursu zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie – Julia Zagórna i Piotr Fryc. Drugie miejsce przyznano ex aequo reprezentacji ze Szkoły Podstawowej w Morawicy – Katarzynie Szabelskiej i Krzysztofowi Kuśnierzowi oraz zespołowi ze Szkoły Podstawowej Mnikowie – Joannie Madydzie i Bartłomiejowi Gajowi. Trzecie miejsce przypadło naszej drużynie – Kai Korzeniak i Olivii Zajger. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Liszki.

 W części filmowej pierwsze miejsce zdobyła praca autorstwa uczennic naszej Szkoły: Emilii Brzyszczyk, Marceliny Dymek, Kai Nowak i Wiktorii Pióro, drugie miejsce otrzymał film reprezentacji Szkoły Podstawowej w Kryspinowie, natomiast trzecie miejsce jury konkursowe przyznało uczniom ze Szkoły Podstawowej w Morawicy oraz ze Szkoły Podstawowej w Piekarach ex aequo. Autorzy wszystkich filmów otrzymali dyplomy i nagrody.

Na uroczystym wręczeniu nagród nie zabrakło przedstawiciela Gminy – pani Anny Maślanki – Dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Liszkach.

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich filmów:

I miejsce – SP Czułów:

https://biteable.com/watch/xxi-gminny-konkurs-przyrodniczo-ekologiczny-2779063?fbclid=IwAR3WgLiqTz9trO8CbWhf1Eh3Jf79-j9Rsp13RutMDkNggWhv0RbZANb_I8I

II miejsce – SP Kryspinów:

https://youtu.be/AC0e1KLc4ro

III miejsce – SP Morawica:

https://youtu.be/gMQIN1Y9pu0

III miejsce – SP Piekary:

https://youtu.be/nfSo8zLf4Mo

 

(A. Kalandyk)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.