DZIEŃ ZIEMI

W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przedszkolaki z naszej grupy spędziły go uczestnicząc w kilku zabawach ruchowych. Były to następujące zabawy: zabawa orientacyjno -porządkowa,, „Zamiana miejsc”, zabawa ,,Ziemia –powietrze –woda’’.Dzieci oglądały też film ,,W kontakcie z naturą’’. Bawiły się przy piosence ,,Ziemia to wyspa zielona’’ Najważniejsze jest jednak to, że wykonały piękne prace plastyczne. W pracach naszych przedszkolaków widać nie tylko piękne drzewa, ale także kwitnące małe kwiatuszki, tańczącego motylka, świecące słoneczko – praca Eryczka. Korony drzew są przyozdobione kwiatami, zielonymi listkami. Widoczne jest to w pracach: Piotrusia, Patryczka, Bartusia i Grzesia. Praca Mai jest bardzo delikatna. To tak jakby ktoś  rozrzucił pocięte prostokąciki, trójkąciki  i je zaczarował.

Dzieci wykonały również ekologiczne zabawki. Patryczek wykonał ,,Robota’’. ,,Zajączek”i ,, Kurczaczek” Eryczka pięknie się prezentują. Piotruś  wspólnie ze starszym bratem zrobił Dinozaury Rex’y. Nie bójcie się,,Smoka’’ Bartusia .Ten smok żyje w przyjaźni ze wszystkimi.

Marzena Michno