Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

29 września uczniowie klas IV-VIII zmierzyli się z czyhającymi pułapkami ortograficznymi w IX Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym. Z roku na rok konkurs ten jest coraz trudniejszy, ale nie zraża to naszej młodzieży. Celem dyktanda jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. W etapie wojewódzkim może wziąć udział:, co najwyżej 70 uczestników, którzy uzyskali nie mniej niż 75% punktów w eliminacjach szkolnych.    W tym roku taki wynik udało się osiągnąć tylko jednej uczennicy, Magdalenie Kijani z klasy VII. Niewiele zabrakło do wymaganej liczby punktów: Łucji Skrabalak i Emilii Brzyszczyk z klasy VII oraz Wiktorowi Pawlikowskiemu z klasy VI i Filipowi Lach z klasy Vb. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Małgorzata Skrabalak

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.