Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

„Jesteśmy Zd@lni i Biało-Czerwoni”

30 kwietnia (w czwartek)  uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w szkolnej akcji pt.: Jesteśmy Zd@lni i Biało-Czerwoni . W tym dniu uczniowie podczas zajęć online byli ubrani na biało-czerwono.  Wyposażeni byli także w akcesoria w barwach narodowych: flagi, szaliki, czapki, itp. Wiele osób miało przyczepione do ubrania kotyliony i biało – czerwone wstążeczki. Tego dnia zaakcentowaliśmy przywiązanie do naszych polskich kolorów i uczciliśmy w ten sposób zbliżające się święta narodowe: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 Maja oraz Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku świętujemy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji. (K.Woźniczka-Baran)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.