Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Majowy piątek w Nowym Wiśniczu

W ostatni piątek uczniowie klas szóstej i siódmej udali się na Zamek w Wiśniczu. Na miejscu podziwiali jedną z największych twierdz siedemnastego wieku. Odbyli również podróż po wiśnickim zamku w technologii VR-360. Najwięcej emocji dostarczył im jednak udział w Warsztatach Rycerskich, na których poznawali historię największych bitw od „Batorego do Sobieskiego”, oglądali stroje i uzbrojenia rycerzy    i żołnierzy, w tym muszkiet, szablę, rapier czy szyszak. Po części teoretycznej odbyły się ćwiczenia w posługiwaniu się szablą oraz pokaz ładowania i wystrzał wiwatowy z broni palnej oraz nauka strzelania z łuku.

Małgorzata Skrabalak

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.