Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Przerwa na czytanie

Udało się !! !!
Społeczność naszej szkoły kolejny raz włączyła się w akcję II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.
 Informacje o akcji „Przerwa na czytanie”, przeprowadzonej w naszej szkole 04.10.2022 r., podane były wcześniej na stronie internetowej szkoły i szkolnym FB oraz w formie kolorowych plakatów przed wejściem do szkoły, biblioteki i na korytarzu. Głównymi celami akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, pokazanie, że czytanie to atrakcyjna forma spędzania czasu oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.Czytanie książek niesie ze sobą wiele rozmaitych korzyści – ciekawa lektura to nie tylko świetny sposób na produktywne spędzenie wolnego czasu, ale także doskonała metoda na relaks.
Zgodnie z założeniami akcji uczniowie , nauczyciele oraz pracownicy przynieśli swoje ulubione książki lub wypożyczyli z biblioteki szkolnej. Do czytania na przerwie uczniowie najczęściej wybierali książki o tematyce młodzieżowej, podróżniczej i fantastycznej. Niektórzy wykorzystali ten czas na nadrobienie braków w znajomości lektur szkolnych. W naszej akcji nie zabrakło najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych razem z Paniami.

Koordynator akcji Magdalena Moryc.
#przerwanaczytanie

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.