Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

W POGONI ZA MODĄ STAROŻYTNEGO RZYMU

Tunika, toga czy może lacerna? Jakie stroje nosili starożytni rzymianie? Tajemnice te zgłębiali uczniowie klasy ósmej, którzy wzorując się na bohaterach „Quo vadis”, przez kilka godzin przenieśli się do czasów Nerona.

Oprócz tajników mody poznawali również arkana zawodów starożytnego Rzymu. Każdy z pewnością wie, kim był gladiator czy handlarz niewolników. Ale czym zajmował się lector, epilator czy ianitor? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi na języku polskim.

M. Skrabalak

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.