Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia przybył do nas Święty Mikołaj. Dzieci ucieszyły się z tego spotkania. Długo oczekiwanego  Gościa przywitały piosenką.

Wszyscy otrzymali  wspaniałe  prezenty. Po wizycie Św. Mikołaja  dzieci wysłuchały powiadania  ilustrowanego obrazkami.; zapoznały się  historią Świętego Mikołaja  Biskupa. Wykonaliśmy zabawę artykulacyjną Katarzyny Tomiak-Zaremby ,,Idzie Mikołaj’’ i zabawę paluszkową ,,Worek Mikołaja’’. Ćwiczenia oddechowe wykonaliśmy w oparciu o fragment wiersz Ewy Skorek ,,Zimne ręce’’. Każdy przedszkolak zrobił portret Św. Mikołaja.
(M. Michno)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.