Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Wycieczka klas I-III do Wioski Indiańskiej

5 października uczniowie klas I-III odwiedzili Wioskę Indiańską  ARAPAHO, położoną w malowniczej Dolinie Rezerwatu Potoku Rudno.

W pięknej, otoczonej lasem scenerii czekało na uczniów wiele ciekawych atrakcji związanych ze zdobywaniem indiańskich sprawności. Przygodę uczniowie  rozpoczęli od malowania twarzy w barwy indiańskie. Następnie  udali się na szlak zdobywców dzikiego zachodu, aby zdobyć różne sprawności, takie jak: wspinaczka po linie, pajęczyna zejście po linie, równoważnia, rzut obręczami na bizonie rogi, strzelanie z łuku, łowienie rybek. Ogromnych wrażeń dostarczył Wąwóz Duchów oraz Cmentarzysko Wojowników. Aby się tam znaleźć dzieci musiały zejść po linie. Mogły tam przy rozpalonym ognisku, wysłuchać ciekawych indiańskich opowieści np. o łapaczu snów. Na zakończenie wszyscy uczniowie zamienili się w poszukiwaczy złota. Po przebyciu całego indiańskiego toru uczniowie z wielkim smakiem zjedli upieczone na ognisku kiełbaski.

To była bardzo interesująca i pełna wrażeń wyprawa😊

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.