Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

GDZIE MIESZKAJĄ NIETOPERZE?

Na to oraz wiele innych pytań dotyczących zwierząt będących symbolem Ojcowskiego Parku Narodowego (najmniejszego z 23 polskich parków narodowych), potrafią już odpowiedzieć uczniowie klasy IVA i IVB, którzy w środę, 7 października wzięli udział w warsztatach terenowych na temat tych tajemniczych zwierząt.

Podczas zajęć nasza grupa zwiedziła Jaskinię Łokietka, która obok Jaskini Ciemnej stanowi jedno z najważniejszych stanowisk zimowania nietoperzy. Oprócz nietoperzy w grocie oglądaliśmy także stalaktyty, stalagmity oraz nacieki skalne zwane “mlekiem wapiennym”.

W trakcie naszej wędrówki poznaliśmy również charakterystyczne dla Ojcowskiego PN gatunki drzew i spróbowaliśmy przysmaku dzików – orzeszków bukowych, czyli bukwi.

Na zakończenie mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób napowietrzana jest woda w słynnych ojcowskich stawach hodowlanych pstrąga potokowego.

(A.Kalandyk)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.