Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Lekcja muzealna w Galerii XIX wieku w Sukiennicach

Wszyscy znamy legendę o Wandzie czy smoku wawelskim,  ale czy ktoś potrafi zauważyć ich wpływ na malarstwo XIX wieku? Takie analogie próbowali dostrzec uczniowie klasy szóstej na lekcji muzealnej dotyczącej bajek, legend, baśni i mitów. Podziwiając obrazy najwybitniejszych polskich malarzy, takich jak Jan Matejko czy Jacek Malczewski, utrwalali sobie najstarsze historie Krakowa, Polski i Europy.

Małgorzata Skrabalak

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.